Blejzr s hedvábnou podšívkou

Blejzr s hedvábnou podšívkou

Dnes pomyslné brány našeho salonu opouští další zajímavý kousek, který bude svému majiteli jistě dělat radost.

Jedná se o klasický blejzr v decentní tmavě modré barvě. Jeho elegantní a jemný vzhled zdůrazňují výrazné smaltované knoflíčky s pozlacenou obroučkou, které zdobí zlatý erb s lvíčky na červeném pozadí.

Blejzr působí jemným a hřejivým dojmem. Toho jsme docílili použitím pevného flanelu ze 100% novozélandské vlny řady Sweet Felt od firmy Loro Piana. Celkový příjemný dojem je navíc podtržen jemnou hedvábnou podšívkou s výrazným květinovým motivem.

Vlněný blejzr ADAM
Vlněný blejzr ADAM
Vlněný blejzr ADAM

Provedení: Sako + kalhoty
Látka: Loro Piana SWEET FELT, 100% novozélandská vlna
Cena: 67 380 Kč

Věděli jste, že…

Blejzr je typ saka, který určením řadíme mezi sportovní sako a oblek. Střih blejzru je méně formální než oblekové sako. Na druhou stranu si jej můžeme obléct i na formálnější příležitosti, kam se již kostkované tvídové či sportovní sako nehodí. Na klasickém tmavomodrém blejzru nesmí chybět mosazné nebo zlaté knoflíky.

Na blejzr můžeme narazit v jeho dvouřadé nebo jednořadé formě. Ta první je vždy tmavě modrá a vychází z krátkého dvouřadého saka, které bylo součástí britského námořnictva 19. století.  Odtud údajně pochází i jeho název, který se ujal poté, co kapitán válečné fregaty Blazer nechal tento typ uniformy ušít pro své námořníky u příležitosti návštěvy královny Viktorie. Klasicky střižený dvouřadý tmavomodrý blejzr je oblíbený zejména v anglosaských zemích, kde se často nosí jako formální oblečení do kanceláře. 

Jednořadý blejzr se naopak vyvinul z klubového saka anglických veslařů, a proto může mít i jinou než modrou barvu. Má obvykle tři kapsy a modré nebo emailové knoflíky.