Cestovat s oblekem? Žádný problém!

Cestovat s oblekem? Žádný problém!

Je mnoho výzev, které musíte překonat při cestování. Jednou z nich bývá i to, jak si správně zabalit, abyste po náročné cestě neztratili svůj styl.

Pokud máte v konečné destinaci dobře zapůsobit, to poslední, co chcete, je vybalit své sako a kalhoty pomačkané jako zmuchlaný papír. Jen těžko asi do svého programu vmáčknete hledání nejbližší čistírny společenských obleků. Abyste se této stresové situaci vyhnuli, přinášíme vám několik dobrých rad, jak správně cestovat s oblekem.

Využijte speciální obal na oblek

Ochranný obal na oblek je ideální volbou, pokud hodláte cestovat na obchodní schůzku vozem, autobusem i letadlem. Pověste svůj oblek do ochranného obalu a pečlivě jej zapněte. Dávejte přitom velký pozor, abyste do zipu neskřípnuli žádnou část saka ani kalhot. Cestujete-li autem, položte zabalený oblek na zadní sedadla vozu. Můžete jej vložit i do zavazadlového prostoru, ale vždy až jako svrchní vrstvu na své kufry. Pokud na obchodní schůzku letíte letadlem, přeložte obal s oblekem na polovinu a požádejte palubní personál, aby vám jej uložili. Před odletem se ujistěte, jaké jsou podmínky aerolinek pro příruční zavazadla. Některé letecké společnosti mají stanoveny limity pro velikost oděvních tašek.

Jak cestovat s oblekem

Ani složený v kufru se oblek nemusí příliš zmačkat

Nemáte-li k dispozici ochranný obal na oblek nebo jej z nějakého důvodu nechcete použít, postačí vám i obyčejný cestovní kufr. Jen je zapotřebí, abyste oblek zabalili opravdu pečlivě. Sako složíte tak, že jej obrátíte rubem navrch a přeložíte napůl. Jinak přistupujeme k zabalení kalhot. Ty se nijak nepřekládají, ale srolují se směrem od nohavic k pasu. Tím zamezíte vytvoření nevzhledných přehybů podél i napříč nohavicemi. Košili složte stejně, jako to vidíte v obchodech, aby puky zůstaly po stranách. Kravatu srolujte podobně jako kalhoty a umístěte do kufru na volné místo.

Nedávejte svůj oblek z ruky

Ačkoli byste mohli být v pokušení předat svůj kufřík s pečlivě zabaleným oblekem do nákladového prostoru letadla, rozhodně to nedělejte. Pokud by se váš kufr při přepravě náhodou ztratil, dorazíte na místo obchodní schůzky v cestovním tričku a džínách, což patrně nezapůsobí na vaše obchodní partnery tím správným dojmem.

Oblek v příručním zavazadle

Po příjezdu neotálejte s vybalením

Ihned po příjezdu do hotelu svůj oblek z obalu vybalte a volně jej zavěste. Všechny drobné faldíky se po pár hodinách vyhladí. Je-li oblek více pomačkaný, vyzkoušejte metodu vyhlazení párou. Oblek zavěste do koupelny a pusťte naplno horkou sprchu. Pára v místnosti udělá s pomačkaným oblekem zázraky. V lepším hotelu je pochopitelně možné využít pokojové služby, kdyby všechny ostatní pokusy selhaly.

Nemačkavé materiály

Když chcete cestovat, volte nemačkavé materiály

Pokud často cestujete, je dobré na tento aspekt myslet už při zadávání požadavků na ušití obleku. Dobré krejčovství vám jistě nabídne řadu materiálů, které přirozeně nabízejí nižší mačkavost nebo dokonce i speciální edice látek vhodných pro cestovní obleky. V našem zakázkovém krejčovství nabízíme například nemačkavé látky od firmy Holland&Sherry z edice ECO-TRAVELLER. Tyto látky si zachovávají přírodní vlastnosti, ovšem díky speciální metodě tkaní navíc vykazují vysokou odolnost vůči pomačkání.

Pokud tedy často cestujete a nechcete se strachovat o svůj oblek na míru,

NAPLÁNUJTE SI CESTU K NÁM