Creative Black Tie

Creative Black Tie

Vyrážíte na letní akci a zjistili jste, že jako dress code je předepsaný Creative Black Tie? Možná na chvilku znejistíte, co to přesně znamená, protože na první pohled se jedná o takový oxymóron – kreativní, ale přitom velmi formální. Tak, pojďme tuto záhadu rozluštit.

Základní Black Tie dress code má 6 prvků:
  1. Černé smokingové sako
  2. Černé kalhoty s hedvábným pruhem na vnějších stranách
  3. Černé kožené nebo lakované boty
  4. Černý hedvábný motýlek laděný do stylu klop smokingu
  5. Černá vesta nebo smokingový pás
  6. Bílá smokingová košile s dvojitými manžetami na manžetové knoflíčky s krytou légou nebo s ozdobnými knoflíčky
Látkové knoflíčky obleku na svatbu
Creative Black Tie
Creative Black Tie
Rozdíl je ve slovíčku CREATIVE

Pokud se ale na pozvánce před Black Tie objevilo kouzelné slůvko Creative, pak na černou můžete klidně zapomenout. Creative Black Tie barvy doslova miluje. Sice vyžaduje stejně jako tradiční black tie od pánů smoking, avšak zároveň chce, abyste byli trochu kreativní, což může být pro mnoho pánů dost matoucí.

Nuda v podobě obyčejného černého smoking na takové akci nemá místo a v maturitním obleku budete za troubu. Cílem akcí s dresscode Creative Black Tie je rozmanitost každého outfitu, který se tam objeví. Nemusíte mít nutně výstřední smoking, dobrou práci udělají také zajímavé a nevšední módní doplňky: kravata, motýlek, manžetové knoflíčky, klobouk, kšiltovka, tenisky. A když už jsme u těch doplňků, chcete-li experimentovat, mějte na paměti, že je jen velmi tenká hranice mezi kreativitou a trapností.

  • džíny na akce s dress code obsahující TIE nepatří
  • maturitní oblek je trapný
  • “tenisky” opravdu neznamenají boty na tenis
  • sako nestačí
Holland & Sherry - Masquerade
Holland & Sherry - Masquerade
Holland & Sherry - Masquerade
Materiály a vzory jsou základ

Creative Black Tie se vybízí k použití materiálů s výjimečnou strukturou jako je brokát, hedvábí, které dávají vyniknout zajímavým vzorům nebo výšivkám. Inspirujte se spíše na festivalu v Benátkách, než v opeře v Praze. Baroko je období, které by vám mělo rezonovat v hlavě, až budete svůj outfit ladit. Když si k tomu pustíte ještě Vivaldiho, nápady se vám začnou objevovat přímo před očima.

Pokud máte ale stále pochyby, sáhněte po smokingu, bílé košili a motýlku. Ne každý snese být středem pozornosti a na jakékoliv akci se především musíte cítit dobře. U Creative Black Tie se od vás jen žádá, abyste se svému outfitu malinko pověnovali a neodflákli to oblečením, které nosíte běžně.

Máte-li před akcí ještě dost času a zároveň byste chtěli mít nějaký ten kousek pro Creative Black Tie dress code stále po ruce ve svém šatníku, stavte se u nás. Rádi vám s výběrem vhodného střihu, materiálu i doplňků pomůžeme. Garantujeme vám, že v obleku od nás, budete skutečně za hvězdu.