Kolekce Holland & Sherry

jaro/léto 2019

Společnost Holland & Sherry zásobuje prestižní krejčí a luxusní oděvní značky na světě těmi nejjemnějšími látkami již od roku 1836. Stephen George Holland a Frederick Sherry začali své podnikání jako obchodníci s vlnou na adrese Old Bond Street č. 10 v Londýně. Specializovali se především na vlněné a hedvábné látky. V roce 1886 se společnost Holland & Sherry přestěhovala na Golden Square, tou dobou středobodu veškerého obchodování s vlnou.

Na přelomu 19. a 20. století již firma vyvážela do mnoha zemí a své aktivity podpořila založením obchodní kanceláře v New Yorku.  V té době společnost působila především na trzích Spojeného království, Evropy a Severní i Jižní Ameriky. Ještě před Velkou říjnovou revolucí byl v Ruském Petrohradě vybudován zcela nový sklad Holland & Sherry pro tamní velmi úspěšný trh, který se nyní daří úspěšně obnovovat.

V roce 1982 se podnik přestěhoval na známou ulici Savile Row v Londýně, kde zůstává hlavní sídlo dodnes.

V roce 1968 koupila Holland & Sherry firmu Lowe Donalda ve skotském Peeblesu, kam postupně přesunula veškerou distribuci i centrální sklad. Jako jediná ze všech společností sídlících na Golden Square, které byly založeny koncem 80. let, přežila všechny dějinné i ekonomické turbulence. Během desetiletí firma koupila téměř dvacítku společností zabývajících se výrobou nebo obchodem vlnou. Úspěšně pokračuje ve výzkumu stále jemnějších a luxusnějších vláken i vlastností tkanin; získáváním nejjemnějších přírodních vláken od Super 240, přes kašmír až po čistě vinutou vikuňu.

Všechny látky pyšnící se značkou Holland & Sherry jsou tkány tradičním způsobem a jsou zárukou té nejvyšší kvality i vytříbeného vkusu. Obleky šité na míru z luxusních látek Holland & Sherry jsou zaručeně dobrou investicí, která se vám rozhodně vyplatí.

Holland & Sherry: BOUCLANA
Holland & Sherry: BOUCLANA
Bouclana

Kolekce inspirovaná klasickým vzorem kostek a pruhů povznesená na vyšší úroveň použitím smyčkované příze. Klasika tak získala svěží dech a moderní, byť stále velmi elegantní, vzhled. kolekce Bouclana míří na zákazníka, který sleduje současnou módu. Výraz “bouclé” je převzat z francouzštiny a v doslovném překladu znamená vlnitý. Ve své podstatě se jedná o ozdobnou přízi, jež je při spřádání smyčkována. Při tkaní zůstává smyčkový prvek viditelný na povrchu a dodává látce složitě texturované a dekorativní efekty, které překonávají všechny ostatní. Vystupte z davu s kolekcí Bouclana od Holland & Sherry a staňte se nepřehlédnutelnými.

Holland & Sherry: OCEANIA
Holland & Sherry: OCEANIA
Oceania

Kolekce Oceania již svým názvem napovídá, že se jedná o látky inspirované barvami oceánů a především jejich hlubinami. Jemné odstíny modré, tyrkysové a dokonce korálové se prolínají do designu jednoduchých kostek, složitějších melírů až po výrazně texturované proužky. Delikátní souhra barvy, struktury a designu vystihuje opravdovou podstatu této jedinečné kolekce, která se jistě stanou jednou z nejvyhledávanějších v sezoně 2019.

Holland & Sherry: SOUTH PACIFIC LINEN
Holland & Sherry: SOUTH PACIFIC LINEN
South Pacific Linen

Tkaniny v této kolekci byly navrženy a utkány se stejnou péčí, jaká byla věnována výběru surovin pro jejich výrobu. Precizně složená paleta barev nabízí mnohem širší výběr než kdykoliv dříve, a to včetně moderních současných tónů i oblíbených klasik. Zahrnuje v sobě taktéž ucelenou řadu tradičních i moderních barev ve směsi vlny, lnu a Teclany, což je technické vlákno zajišťující dobrou nemačkavost. Díky bezkonkurenčním termoregulačním vlastnostem a odolnosti jsou látky z této kolekce ideální pro letní saka i kalhoty. Len je skvělou volbou pro neformální oděvy a ležérní módu. Je to nesmrtelná klasika, v níž si užijete celé jaro i léto.

Holland & Sherry: SUMMER IN THE CITY
Holland & Sherry: SUMMER IN THE CITY
Summer in the city

Tato kolekce představuje novou řadu vysoce užitných tkanin klasického stylu z česané vlny Super 120’s s Teclanou, což je materiál kombinující přírodní vlastnosti vlny s výhodami technického vlákna:

  • Větší jemnost než hedvábná vlákna
  • Měkkost a luxusní vzhled
  • Vynikající termoregulace a prodyšnost
  • Tvarová stálost
  • Nemačkavost
Holland & Sherry: ECO TRAVELLER
Holland & Sherry: ECO TRAVELLER
Eco-traveller

Eco-traveller je nová exkluzivní cestovní tkanina tkaná z příze s vysokým kroucením. Takové látky mají přirozený objem i tvarovou stálost, a proto jsou ideální volbou pro obchodní cestující.

  • Vhodné pro teplejší klima
  • Nemačkavé a prodyšné
  • Objemově kompaktní
  • Snadno krejčovsky upravitelné

Výroba těchto látek navíc probíhá s vyšším ohledem na ekologii za použití menšího množství vody.

Holland & Sherry: ENGLISH MOHAIRS
Holland & Sherry: ENGLISH MOHAIRS
English mohairs

Kolekce English Mohairs sestává z velmi jemných vln kombinovaných s mohérem. Nabízí výběr jednobarevných tkanin, melírů i klasických průhů s jemnými elegantními efekty vhodnými pro letní obleky. Kolekce je rozšířena o řadu tkanin speciálně určených pro oblečení na večer. Mohér má vynikající termoregulační vlastnosti, proto se v něm budete cítit skvěle i v teplejším a vlhčím klimatu. Navíc je velmi odolný, a tak si budete moci svůj večer v obleku aktivně a bezstarostně užít.