Jak nosit oblek ve stylu Spezzato

Jak nosit oblek ve stylu Spezzato

Co nového je ve světě obleků? Navzdory jejich příslovečné stálosti je toho možná víc, než si myslíte. Jedním z takových svěžích trendů v nošení obleků je styl Spezzato, o němž si povíme více.

“Spezzato” znamená v Italštině “rozbitý” nebo “rozdělený”. Ve spojení s módou je to však stylová kombinace dílů z různých obleků. Bez obav si tak můžete obléci například sako se vzorem herringbone a k tomu jednobarevné kalhoty.

Spezzato představuje nejen uvolněnější styl, popírající stále ještě převládající trend formálního přístupu k nošení obleků. Je to také velmi vynalézavý způsob, jak výrazně rozšířit a zpestřit outfit za pomoci pouhých dvou až tří obleků.

Oblek ve stylu Spezzato: kombinace vzorů
Nejzákladnější variantou je kombinace top-bottom. Využitím pouze saka a kalhot docílíte vzhledu připomínajícího klasickou kombinaci sportovní top a oblekové kalhoty. Doplníte-li sako ještě o vestu, podtrhnete tím barevný kontrast rozdělení na dvě poloviny.

Top-bottom Spezzato

Top-bottom Spezzato

Zvolíte-li Up-the-middle Spezzato, vynikne naopak jednotná linie kalhot a vesty v kontrastu se sakem z jiného obleku.

Up-the-middle Spezzato

Up-the-middle Spezzato

Nejodvážnější kombinace je složena ze tří různých dílů ze tří různých obleků.

Three way Spezzato

Three way Spezzato

Pár tipů pro nošení obleku ve stylu Spezzato

Vždy mějte na paměti, že Spezzato je neformální styl nošení obleků. Budete vypadat úžasně, když si takto vyrazíte na Fashion Week nebo stylovou zahradní slavnost. Ovšem na obchodní schůzku nebo pohovor zvolte raději klasickou kombinaci.

Zohledněte střih

Jakmile se pustíte do kombinování jednotlivých dílů, držte se jednotného střihu. Pokud si obléknete slim sako na míru, vezměte si k němu také slim kalhoty. Totéž platí pochopitelně i naopak pro volný střih. Obleky se nosí s ohledem na jejich siluetu. Kdybychom kombinovali nesourodé střihy, výsledný dojem by byl velmi nevyvážený.

Svou roli hraje také látka

Teplé zimní sako nekombinujte s lehkými letními kalhotami. Oblek by měl vždy vyjadřovat jistou míru harmonie. Nemluvě o dysbalanci teplotního komfortu jednotlivých oblekových materiálů.

Prolomte hranice

Při kombinování nemusí zůstat jen u klasiky. Oblekové kalhoty v klidu nahraďte džínami. Není to sice náš styl, ale vy se můžete dělit nebo rozbíjet, jak se vám zachce.

A když si nebudete vědět s čímkoliv rady, obraťte se na svého oblíbeného krejčího.