Nestárnoucí manšestr

Nestárnoucí manšestr

V létě si na manšestr málokdo vzpomene, ovšem s klesajícími teplotami se tento nestárnoucí materiál dostává opět na scénu.

Nechte se inspirovat krásným sáčkem z našeho salonu. Možná i vám se bude nějaké takové hodit, až se počasí trošku umoudří a bude čas na procházku v prvních jarních paprscích. Elegantními a propracovanými detaily, například v podobě kožených knoflíčků, ve společnosti jistě zaujmete.

Manšestrové sáčko
Manšestrové sáčko
Manšestrové sáčko

Věděli jste, že

manšestr má své kořeny až v dalekém Egyptě? Jeho historie se začíná psát již ve 2. století před n.l., ovšem tehdy se mu říkalo fustat podle města, kde se v té době vyráběl. V Evropě se tento materiál začal kolem 14. století imitovat a v průběhu dalších 400 let se jeho výroba značně rozšířila, a to hlavně v okolí anglického Manchesteru, čímž se dostáváme k původu dnešního pojmenování této tkaniny.

Obliba manšestru kolísala v průběhu doby a podobně jako džínovina byl zprvu používán především jako pevná a praktická látka pro všední nošení a pro výrobu dělnických oděvů. Postupem času si však i tento materiál našel cestu do vysoké módy a ani obleky na míru z manšestru nebyly výjimkou, a to platí samozřejmě i dnes.

Další zajímavosti z této kategorie

Obleky na míru