Nové podzimní látky

Nové podzimní látky

Jak se zdá, letní teploty jsou již definitivně za námi. Je na čase, začít si vybírat podzimní látky pro váš nový oblek.

A je z čeho vybírat. Na policích našeho krejčovství se již objevily čerstvé vzorníky prémiových značek. Musím s uznáním říct, že podzimní látky pro letošní rok jsou opravdu úchvatné.

Podzimní látky Holland & Sherry
Holland & Sherry - CHEQUERS
Holland & Sherry - CHEQUERS
CHEQUERS

Unikátní kolekce módních retro vzorů utkaných ze 17mikronové saxon merino vlny vás zaujme na první pohled. Designéři se při jejím navrhování inspirovali barevností a vzhledem poctivého flanelu.

Povrch látek je upraven broušením, což je proces, který umožní vláknům ve svrchní vrstvě vzájemně se proplést. Jejich následné pečlivé seříznutí odhalí nenápadný vzor s rafinovanou barevností a látce zajistí neodolatelnou jemnost. Vlákna jsou ve výsledku natolik jemná, že je nelze pouhým okem spatřit, avšak můžete je při dotyku cítit.

Díky své jemné melanžové barevnosti jsou vzory v této kolekci dokonale vyvážené a jedinečné, což z nich činí ideální volbu pro náročného zákazníka. Tradiční flanel je plný, měkký na dotek, pohodlný na nošení a má dobré vlastnosti jako splývavost a nízkou mačkavost.

Tyto podzimní látky překonají všechna vaše očekávání. Neměly by uniknout nikomu, kdo dokáže ocenit a pochopit skutečné hodnoty luxusního oblečení.

Holland & Sherry - HARRIS TWEED
Holland & Sherry - HARRIS TWEED
HARRIS TWEED

Světově proslulá tkanina, která vzniká za použití lokálních materiálů a tradičních ručních technik. Pochází z krásných odlehlých ostrovů Vnější Hebridy, rozesetých podél západního pobřeží Skotska.

Vzhledem k její mimořádnosti, je každá látka po dokončení zkontrolována a na rubové straně označena ochrannou známkou Harris Tweed.

Celá kolekce je inspirována dechberoucí krásou Hebrid a tkána z hrubé vlněné příze, sestávající se ze směsi až 10 různých odstínů. Hotová tkanina má živou intenzivní barvu a je přirozeně texturovaná. Podzimní látky z kolekce Harris Tweed mají tradiční, teplé a rustikální barvy, které evokují britský venkov.

Holland & Sherry - SHERRYKASH
Holland & Sherry - SHERRYKASH
SHERRYKASH

Již po řadu let jsou součástí kolekcí Holland & Sherry tyto luxusní sakové vzorníky, které obsahují látky z jemných směsových spřádaných přízí, kombinujících pohodlí a měkkost.

Jsou označovány jako vrchol dokonalosti a prosluly zejména svým luxusním nádechem v kombinaci s lehce módním stylingem.

Nejjemnější kašmírová vlákna se pečlivě vyčesávají ze hřbetu kašmírské kozy. Tato činnost se provádí v jarních měsících, kdy je měkká a peřovitá zimní podsada velmi silná, načechraná a připravená ke shození. Koza se v tomto období připravuje na teplé letní počasí. Při vyčesávání je třeba dbát na to, aby nedošlo k vytržení ochranných vnějších chlupů, které jsou ve srovnání s podsadou mnohem hrubší a kazily by omak i celkový luxusní dojem z látky.

Kašmír je následně promíchán s 18mikronovou vlnou, aby se vytvořila paleta jedinečných melanžových odstínů.

Jemné česání a mísení vláken pokračuje, čímž se ze směsi postupně odstraní všechna krátká staplová vlákna. Jakmile jsou všechna delší vlákna dokonale vyrovnána a je docíleno požadované barvy, jsou jemně zkroucena ve směru měkkého S. Tento speciální postup na hotové přízi společně s jemným česáním, jímž tkanina prochází, přispívá k bezkonkurenční měkkosti, lehkosti a hřejivosti této podzimní látky.

Holland & Sherry - CASHMERE PURE OPULENCE
Holland & Sherry - CASHMERE PURE OPULENCE
CASHMERE PURE OPLULENCE

Kašmírové látky byly velmi oblíbené šlechtou Viktoriánské Anglie a následně dosáhly až na nejprestižnější příčky v rodině ušlechtilých vláken.

Maloobjemová a vysoce vznosná vlákna se kombinují tak, aby oděvy z nich utkané byly co možná nejteplejší a velmi pohodlné.

Kašmír používaný k výrobě této látky je utkán z nejjemnějších vláken pocházejících z mongolského vnitrozemí. Jeho luxusní omak je proslulý po celém světě. Ze sněhobílého základu mohou vzejít mimořádně živé odstíny, z nichž některé naleznete v této skutečně majestátní nové kolekci. Skutečnou krásu vám nedokážeme zprostředkovat touto cestou, tu musíte zažít na vlastní kůži.

Podzimní látky Scabal
Scabal - MOSAIC
Scabal - MOSAIC
MOSAIC

Jak už název napovídá, tato kolekce má být oslavou detailu, který tvoří celek. Stejně jako každá mozaika začíná malým kouskem, jenž umístěný jeden vedle druhého utváří výsledný vzor. 

To, co vytváří z této kolekce vlněných látek Super 130 jedinečnou záležitost, je způsob, jakým jsou dílčí barvy mezi sebou promíchány, aby vytvořily výsledný dojem. V některých případech ani není možné jednotlivé prvky odlišit, aniž byste látku neprozkoumali z bezprostřední blízkosti.

Úžasná paleta podzimních barev začíná u jemné béžové a šedé, pokračuje přes svěží zelenou k podzimně červeným tónům a finišuje u palety hlubokých modrých barev s nádechem oceánu.

Konečným výsledkem je velmi jemné keprové vlákno s dokonalým povrchem a strukturou ideální pro šití sak na míru.

Scabal - GLENEAGLE
Scabal - GLENEAGLE
GLENEAGLE

Jako se tradice klasického britského designu odráží v současných moderních trendech, návrháři firmy Scabal přichází se svým vlastním pojetím této módní vlny. Kolekce látek Gleneagle se inspirovala zemitými barvami skotské vysočiny. Avšak design jako takový je čistě britský a vychází z venkovského prostředí.

Barevná paleta přechází v nečekaných kombinacích teplých a plných zemitých barev. Hnědá, modrá, krémová a béžová se při bližším pohledu stává červenou, oranžovou a olivově zelenou, aby se při oddálení opět převtělily do moderního vzoru, který budete rádi nosit.

Ať už jste městský člověk nebo si raději vychutnáte sílu přírody na venkově, tyto podzimní látky z čisté vlny nebo super jemné vlny a kašmíru s vyšší gramáží 320 g, jsou pro vás ideální volbou pro letošní podzim i zimu.

Scabal - AUTUMN LEAVES
Scabal - AUTUMN LEAVES
AUTUMN LEAVES

Již samotný název kolekce evokuje představu červených, zlatých, zelených a hnědých barev. Její obsah vás v tomto ohledu rozhodně nezklame. 

Napříč celým vzorníkem procházejí hřejivé zemité barvy, které ve vás vyvolají podzimní náladu. Avšak zároveň vaši mysl rozjasní paprsky jasně zářivých tónů červené, hořčicové, modré a růžové, utvářejících úžasný vzor těchto podzimních látek. Jemně broušený povrch dodává barvám ještě více dynamiky, oproti tomu na omak poskytuje vysokou jemnost. To je kombinace tak vhodná pro chladné období.

Barva však není to jediné, co si můžete zvolit. Pro ušití svého podzimního obleku na míru máte na výběr látky z této kolekce ve směsi vlny a kašmíru, popřípadě širokou paletu čistě vlněných tkanin od varianty Super 100 až po Super 140. Ať už si zvolíte jakkoli, tato kolekce vám dá jistotu, že vaše podzimní sako bude perfektní.

Scabal - CORDUROY
Scabal - CORDUROY
CORDUROY

Díky svému klasickému vzhledu a komfortu při nošení se stala tato kolekce trvalkou mezi podzimními látkami od značky Scabal.

Nyní se vrací ve své obnovené podobě pro letošní podzim. S více než 25 variantami rozdělenými do dvou samostatných kompozic je tato kolekce vhodná pro ušití kalhot, sak i obleků na míru pro jakoukoliv příležitost.

První oddíl této kolekce obsahuje látky s gramáží 360 g, které disponují strečovými vlastnostmi. Na výběr máte ze široké škály sportovně laděných barev. Ty začínají u lososové, přecházejí přes jasně modrou až k odstínům tmavě modré a mechové. To dává této kolekci punc látek vhodných na oděvy pro aktivní městský život.

Ve druhé části naleznete silnější látky s gramáží 380 g, vhodných pro oblečení do velmi chladných dní. Tyto robustní tkaniny jsou vyhotoveny v dobrodružných barevných variantách pro módní nadšence. Bílá, nachová a tmavě oranžová, stejně jako tmavě modrá, černá a zelená dokonale podtrhnou vaši jedinečnost.

Scabal - CASHMERE CORDUROY & CASHMERE COTTON
Scabal - CASHMERE CORDUROY & CASHMERE COTTON
CASHMERE CORDUROY & CASHMERE COTTON

Hřejivost a komfort jsou pro podzimní období nepostradatelnou součástí obleku každého džentlmena. Kombinace těchto dvou esencí kvalitního oděvu je výzvou pro krejčího.

Firma Scabal však přichází na pomoc v této disciplíně s kolekcí manšestrových a bavlněných látek.

Ať už se poohlížíte po neformálních kalhotách, rafinovaném blejzru nebo vás zajímá sportovní oblek, tato kolekce vám bude vhod. Můžete vybírat ze třech promyšleně oddělených sekcí. V úvodu naleznete výběr z luxusních bavlněných látek s vyšší gramáží, které oceníte v chladnějších měsících. Následují delikátní manšestry s jemným vroubkováním a hned vzápětí po nich naopak s hrubším pro méně formální příležitosti.

Všechny tkaniny obsahují příměs kašmíru, jenž dodává materiálu luxusní vzhled a jemnost na omak. Toto vše v konečném důsledku poskytne nositeli příjemný pocit a ochranu před vlivy podzimního počasí. Barevná škála je veskrze klasická, což umožňuje látky z této kolekce snadno kombinovat na obleky nebo na využít samostatné kousky.