Oblek na léto 2019

Oblek na léto 2019

Je to jen pár dní, co jsme v médiích sledovali kalamitní stav na českých dálnicích, avšak od té doby se hladina kapaliny v našich teploměrech posunula o značný kus výše a za okny máme vlastně už jaro.

Je tedy nejvyšší čas, naplánovat si cestu do svého oblíbeného krejčovství a nechat si ušít nový oblek na léto. I když jsou pánské obleky nadčasové, můžeme si rozumným přístupem zajistit, abychom si svůj oblek i v létě opravdu užili.

Oblek na léto

Oblek na léto 2019 v klasické modré barvě s kostkovaným vzorem

Jemná merino vlna

Základem je správná volba látky. Ideální se v tomto ohledu jeví merino vlna – přírodní látka, která vám zajistí maximální komfort jak v horkých, tak chladných měsících. Merino vlna dokáže přirozeně regulovat teplotu, a tak vás v zimě zahřeje a naopak v létě bude přebytečné horko odvádět a příjemně chladit.

Při výběru látky nepodceňujte ani jemnost tkaniny. Každý dobrý krejčí vám jistě dá na výběr z nepřeberného množství variant vzorníků látek, nicméně vy byste se měli zaměřit na látky s označením Super 100 – 140. Jemnější vlákna jsou sice vzdušnější a na léto vhodnější, ovšem i s drobným poklesem teploty nebo lehkým deštěm už začnete o své volbě pochybovat. Hledáte-li ideální materiál pouze pro oblek na léto, zvolte raději lehký a prodyšný len.

SCABAL LONDONER Super 140s

SCABAL LONDONER Super 140s

Decentní barva, odvážná podšívka

Jakmile máme vybranou látku, můžeme se zaměřit na barvu obleku. Chceme-li si svůj oblek užívat po celý rok, musíme pochopitelně sáhnout po takových odstínech, které nebudou výrazně vybočovat v žádném ročním období. Černý oblek nám pod rozpáleným sluncem příliš radosti neudělá a ryze letní světle barevné odstíny budou v podzimní plískanici vypadat bizarně. Správnou volbou je tedy klasická námořnická modř nebo libovolný odstín šedé. To však neznamená, že kousek té letní rozjařilosti nemůže mít i váš celoroční oblek. Takovým chytrým řešením je například rozpustilá podšívka s letními motivy.

Podšívka s letním motivem

Podšívka s letním motivem

Trendy 2019

Pro letošní rok očekáváme pokračující trend kostkovaných vzorů. Nasvědčují tomu i nové vzorníky látek, které přicházejí do našeho krejčovství. Vybírat však můžete z nepřeberného množství i jiných designů. Za zmínku stojí například nová kolekce látek BOUCLANA od firmy Holland & Sherry vyrobená speciální technologií vytvářející hmatatelnou texturu na povrchu nebo speciální kolekce nemačkavých látek ECO-TRAVELER pro obchodní cestující.

Výrazně se projevuje odklon od street fashion směrem k elegantnímu oblékání a významnou úlohu začíná opět hrát dvouřadé sako.

Holland & Sherry BOUCLANA

Holland & Sherry BOUCLANA

Tak neváhejte a

domluvte si schůzku ve svém oblíbeném krejčovství