Oblek na míru: cena?

Oblek na míru: cena?

Pokud vám v šatníku dosud nevisí žádný oblek na míru, patrně vás bude zajímat, kolik za takový originální kousek dáte. Čtěte dále a dozvíte se, jak rozklíčovat onu pomyslnou vazbu oblek na míru – cena.

Nejprve je potřeba si říct, že velkou část ceny za oblek na zakázku tvoří látka, kterou si pro svůj nový oděv zvolíte. Na výběr je toho skutečně mnoho. Pro vaši volbu je rozhodující druh textilního materiálu, kvalita látky a způsob zpracování příze. Aby se vám z toho nezměrného množství variant nezamotala hlava, je potřeba si vždy na začátku říct, pro jakou příležitost nebo účel budete oblek na míru potřebovat. Zkušený krejčí vám pak navrhne takový typ látky, který se pro vás hodí nejvíce.

Vzorník látek

Cena obleku závisí na volbě materiálu

Je libo také vestu?

Kromě volby materiálu na ušití obleku je s ohledem na cenu důležité také to, zda chcete oblek složený ze dvou dílů – sako a kalhoty, nebo zvolíte dražší variantu – sako, kalhoty a vestu. Na první pohled by se mohlo zdát, že první volba je výhodnější, protože vestička se hodí spíše pro formálnější příležitosti, nicméně na druhou stranu je nutno podotknout, že z trojdílného obleku dvoudílný snadno vytvoříte svlečením vesty, ale naopak to rozhodně nepůjde.

Trojdílný oblek s vestou

Trojdílný oblek s vestou

Víte, co chcete?

Pokud jste zakázkové krejčovství ještě nikdy nenavštívili, doporučujeme se na vaši první návštěvu předem připravit a rozmyslet si, co vlastně od svého krejčího očekáváte. Je to také jedna z věcí, která vám může nějaké peníze ušetřit, protože dostanete přesně to, co chcete a nebudete platit zbytečně za něco, co vůbec nepotřebujete.

Ruční šití

Cena obleku na míru se vyplatí díky kvalitě ručního šití

Na kolik mne oblek na míru vyjde?

Jakmile máte látku vybranou a znáte zhruba její množství, které budete na svůj oblek na míru potřebovat, můžete svého krejčího požádat o nabídku . Cenová nabídka na ušití obleku na míru bude obsahovat cenu za materiál na oblek i cenu za ušití. Pochopitelně, že za oblek na zakázku dáte patrně více peněz, než za běžnou konfekci, ale později zjistíte, že vás vyjde oblek na míru levně. Ptáte se proč? Jednoduše proto, že takový oblek vám perfektně padne, díky ručně taženým klopám a límcům si déle udrží tvar, a díky ručnímu šití si můžete být jisti, že vše bude dlouho vypadat tak, jak má.

Chcete-li znát cenu svého obleku na míru,

prohlédněte si ceník