První oblek na míru?

První oblek na míru?

Existuje pár věcí, a není jich mnoho, které je nezbytné vědět o oblecích na míru.

Oblek na míru sluší každému, nikdy nevyjde z módy a v neposlední řadě má tu úžasnou schopnost probudit sebevědomí a pocit jedinečnosti v každém džentlmenovi. Jakmile si jednou zakázkový oblek oblečete, budete si připadat jako král mezi muži.

Ale nikdy nikdo neřekl, že stát se králem je snadné.

Jedinečný, perfektně padnoucí oblek se neušije lusknutím prstu. Stejně tak jej nenajdete na ramínku v obchodě. Abyste si mohli obléci dokonalý oblek na míru, musíte na tom pracovat (se svým krejčím pochopitelně). A pracovat znamená o něco víc, než jen navštívit tradiční krejčovství ve vašem městě. Každý zkušený krejčí vám řekne, že první návštěva u něj je něco jako vaše první rande nebo vaše první auto, tudíž byste se měli dobře připravit, abyste dosáhli kýženého výsledku. A právě proto jsme si jisti, že byste měl vědět, jak se svým krejčím mluvit, aby vám ušil perfektní oblek.

Čtěte dále a dozvíte se vše, co potřebujete znát, než navštívíte zakázkové krejčovství, abyste na konci odcházeli a v ruce nesli skvěle padnoucí oděv.

Jak říct svému krejčímu, co přesně potřebuji?

Jak říct svému krejčímu, co přesně potřebuji?

Jaký typ obleku potřebujete?

Nejprve se sami sebe zeptejte, k jakému účelu budete oblek nosit. Hledáte oblek na míru na svatbu? Na pohřeb? K soudu? Na pohovor? Nebo jen tak? Sdělte to svému krejčímu.

Chcete oblek na svatbu?

Chcete oblek na pohovor?

Chcete oblek pro radost?

Seznamte se s látkami

Existuje mnoho různých typů látek, které čekají, až je teprve objevíte. Stačí si projít vzorník firmy Scabal a zamotá se vám hlava. Naštěstí pro vás je tu pár základních, na které se můžete zaměřit, zvlášť, jedná-li se o váš první oblek na míru (což dělá celou záležitost o mnoho snazší). Váš oblek by měl vyhovovat třem ročním obdobím a látka by měla být dostatečně lehká, aby vám v ní nebylo horko, ale zároveň dostatečně zahřála, když bude trochu chladněji. Zde je několik typů, po kterých stojí za to se dívat:

Vlna

Vlna

Vlna je patrně nejpopulárnější látka na obleky, jelikož je vysoce přizpůsobivá změnám teploty, dobře se nosí a lehce se leskne, což můžete pozorovat u většiny obleků na trhu. Vlna je velmi přizpůsobivá a skvěle se hodí pro plnobarevné obleky.

Super Vlna

Vlna Super XXX’s

Toto označení udává maximální průměr vláken. Čím vyšší číslo, tím jemnější látka. Při výběru obleku se nehoňte bezhlavě za nejvyšším číslem. Budete-li v něm chodit denně, postačí vlna Super 120’s, která je dostatečně jemná a vydrží déle než jemnější varianty.

Mohér

Mohér

Mohér je vlákno ze srsti angorské kozy. Působí hedvábným dojmem a má výraznější texturu než předchozí dvě varianty. Mohéru se dlouho dával přívlastek luxusní, protože jejich cena dosahovala až dvojnásobku ceny vlny ovčí. Dnes je srovnatelná.

Flanel

Flanel

Flanel se typicky vyrábí z česané vlny a je vizuálně velmi podobný tweedu nebo herringbonu, ovšem je jemnější na dotek. Na výběr je mnoho barev a typů flanelu, tudíž si můžete vybrat ten správný, v němž se budete cítit dobře jak na jaře, tak i na podzim.

Dva nebo tři kousky?

Jdete si pro ušití saka a kalhot nebo by se vám líbila také vesta perfektně doplňující celý oblek? Tradičně dvoudílné obleky považujeme za méně formální, oproti více formálním trojdílným oblekům. Trojdílné obleky se hodí pro příležitosti jako jsou svatby nebo slavnostní večeře. Bude vám v nich větší teplo, ovšem dají se snadno předělat na dvoudílný oblek – stačí si svléknout vestu. Pokud si nepotrpíte na formálnost a žijete v teplejší oblasti, bude pro vás lepší volbou oblek dvoudílný, tedy sako a kalhoty. Navíc je to pochopitelně levnější.

Nyní už vše potřebné víte, a proto je ten správný čas
Kontaktovat svého krejčího