Saka z hedvábí: Co od nich čekat?

Saka z hedvábí: Co od nich čekat?

S příchodem teplot atakujících 40 stupňů celsia se naše zakázkové krejčovství stále častěji věnuje zakázkám na saka i obleky, které by svým majitelům nebyly ani v horkém počasí na obtíž. Mezi taková můžeme zařadit také hedvábná saka.

Saka z hedvábí jsou díky vlastnostem této delikátní přírodní příze výrazně vzdušná a lehká. Hedvábí přirozeně odvádí vlhkost, v létě příjemně chladí a v zimě naopak hřeje. Na omak působí velmi jemně a exkluzivně. Saka a obleky z hedvábí jsou proto skvělou volbou pro komfortní nošení v letních měsících.

Saka z hedvábí

Saka z hedvábí

Hedvábí můžeme doplnit kašmírem

Vlastnosti látky, které používá naše zakázkové krejčovství na šití hedvábných obleků, bývají vylepšeny příměsí dalších přírodních vláken, které sníží mačkavost a naopak zvýší odolnost. Proto jsou obleky na míru z hedvábí vhodné i pro pány, kteří často cestují. Příměsí kašmíru můžeme docílit výrazně lepších vlastností, než by měl oblek ušitý z čistého hedvábí. Avšak při zachování pocitu jemnosti i vzdušnosti materiálu. Kašmír je navíc méně mačkavý, než klasická vlna, a proto se hodí právě pro obleky na míru, jejichž majitelé se nechtějí kvůli nošení saka nijak omezovat.

Saka z hedvábí - Loro Piana | Proposte Giacche

Saka z hedvábí – Loro Piana | Proposte Giacche

Luxusní vzhled podtrhneme detaily

Hedvábná saka mají sama o sobě velmi luxusní vzhled. Byla by proto škoda jej “zabít” lacinými nebo strojovými detaily. Naše zakázkové krejčovství si na kvalitě i těch sebemenších drobností velmi zakládá. Ručně obšité knoflíkové dírky, ručně obšité kapsy i okraje. To vše zvýrazní jedinečnost a delikátnost hedvábného obleku.

Saka z hedvábí - náprsní kapsička
Saka z hedvábí - náprsní kapsička
Hedvábná saka - podšívka
Hedvábná saka - podšívka
Hedvábná saka - perleťové knoflíčky
Hedvábná saka - perleťové knoflíčky

Černé perleťové knoflíčky z přírodní perleti bez překrytí barvou jsou již jen třešničkou na dortu tohoto jedinečného a delikátního díla. V každém odlesku perleti se odráží ruční práce, kterou nedostanete nikde jinde, než v zakázkovém krejčovství. Zbývá již jen decentní podšívka laděná do barvy a dokonalé hedvábné sako pro komfortní letní nošení máte před sebou.

Provedení: Sako 
Látka: Proposte Giacche, 52% hedvábí, 48% kašmír, LORO PIANA
Cena: 37 700 Kč