Precizní ruční práce

Precizní ruční práce

Kromě žehlení a pár drobných zásahů šicím strojem je celý oblek na míru pouze ruční práce vykonaná přímo v naší krejčovské dílně.

V zakázkovém krejčovském salonu šijeme obleky na míru metodou bespoke tailoring. Jedná se o nejvyšší formu krejčoviny, kdy se pro každého zákazníka vytváří individuální střih přesně na míru a ladí se každý centimetr. Tento postup neumožňuje, aby se oblek šil jakkoli strojově. Musí to být pouze a jen ruční práce.

Precizní ruční práce
Precizní ruční práce
Precizní ruční práce
Příprava střihu

Jakmile si se zákazníkem upřesníme požadavky na výsledné dílo a vybereme vhodnou látku na ušití obleku, můžeme přistoupit k měření. Po něm následuje příprava individuálního střihu pro konkrétního zákazníka. Již samotné změření základních parametrů postavy musí být precizní ruční práce. Vždyť se jedná o více než 50 různých míst, jejichž míry je zapotřebí odečíst. Mistr střihač v tomto okamžiku musí umět přemýšlet ve třech rozměrech, aby si nechal prostor pro následné úpravy střihu přímo na těle zákazníka.

Precizní ruční práce
Precizní ruční práce
Precizní ruční práce
Ruční šití

Ve chvíli, kdy mistr střihač připraví všechny potřebné kusy látky pro samotnou výrobu obleku, nastupují zkušené ruce našich švadlen. Jednotlivé díly se nahrubo pospojují pro první zkoušku. Díky tomu se již na první zkoušce pozná, jak vám oblek sedí, jestli hladce splývá s vaší postavou, jestli se můžete v obleku dobře pohybovat atd. Neunikne nám žádný detail, který je potřeba upravit.

Tím však ruční práce na obleku nekončí. Ručně prošíváme kraje, ručně všitá je i podšívka, nechybí ručně vyšité dírky hedvábnou nití. Pro kvalitní oblek na míru je důležitá také tvarová stálost po celou dobu jeho životnosti, a proto jsou ručně tužené i klopy a límec.

Krejčovský salon Adam Steiner
Krejčovský salon Adam Steiner
Richard Hronovský
Od zkoušky po výsledné dílo

Celý proces se opakuje do té doby, než je výsledný oblek na míru naprosto perfektní. Většinou je zapotřebí minimálně dvě až tři zkoušky, než je zákazník i mistr střihač na sto procent spokojen. V našem zakázkovém krejčovství se nepřipouští žádné kompromisy. Výroba kvalitního obleku na míru obnáší alespoň 150 hodin precizní ruční práce v průběhu 6 až 8 týdnů. I to je třeba mít na paměti, když se rozhodnete nechat si ušít oblek na míru.

A proto neotálejte příliš dlouho a

domluvte si schůzku včas