Svatební oblek: Trendy 2020

Svatební oblek: Trendy 2020

Je-li rok 2020 tím pravým, kdy jste se rozhodli zpečetit svůj vztah se svou drahou polovičkou a vstoupit do svazku manželského, pak je ten nejvyšší čas začít také plánovat ušití obleku na svatbu. Čtěte dále a objevte aktuální trendy pro letošní rok.

Mít ten správný look a perfektně padnoucí svatební oblek je celkem zásadní úkol. Pokud jej splníte, budete vypadat skvěle na svatebních fotkách a zároveň hýřit sebevědomím v ten největší den svého života. Pro svatby však platí trochu jiný dress code než pro každodenní život. Naše rada zní, zaměřit se spíše na moderní klasiku než na žhavý trend. Pamatujte si, že na fotografie ze svatby se budete dívat celá léta, tudíž svou bekovku si raději nechte na méně významné společenské akce s přáteli.

Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak by měl vypadat dnešní svatební oblek.

Tradiční tvíd a kostky

Kostkované a tvídové vzory svatebních obleků inspirované vintage budou v této sezoně hlavním trendem. Naprosto ideální jsou pak pro svatby v rustikálním stylu. Hnědý tvídový oblek je aktuálně největší hvězdou. Stylově budete vypadat také v obleku se vzorem velkých kostek nebo minimalističtějším vzoru s kohoutí stopou či pepito. Váš výběr závisí na tom, jak odvážný look chcete mít, ale tyto vzory vás určitě dokáží spolehlivě odlišit od ostatních hostů.

Vzory pro svatební oblek
Vzory pro svatební oblek
Tvídové látky
Tvídové látky
Vzor s velkými kostkami
Vzor s velkými kostkami

K oblibě tvídových obleků přispěl i filmový průmysl, mimo jiné velmi populárním seriálem Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu). Chcete-li se na svatbě ukázat v obleku ve stylu Peaky Blinders, doporučujeme vyhnout se tmavým tlumeným barvám s tvídovým vzorem. Na plátně i obrazovce vypadají skvěle, protože tvůrci pořadu tím chtěli zvýšit pocit nebezpečí a dramatičnosti. Ovšem to nejsou nejspíš ty pocity, které byste chtěli zažívat při vyslovování svého ano. Pro svatební oblek bychom doporučili jasnější barvy, tvídové vzory v modré, hnědé, vínové fungují podle našeho názoru nejlépe.

Libo trochu více opulence?

Není-li vintage styl nebo rustikální svatba tou pravou volbou pro váš svatební den a rádi byste vnesli trochu strhující opulentní atmosféry mezi svatební hosty, doporučujeme zaměřit se na přírodní vzory v kombinaci se sametovou látkou. V tomto případě jsou ideální volbou naopak tmavé tóny půlnoční modré, černé, tmavě fialové či uhlově šedé.

Smoking s lesklými černými klopami v kombinaci s temně modrým sametem a květinovým strukturovaným vzorem bude zcela jistě výraznou hvězdou na zářícím nebi vašeho svatebního večera.

Látkové knoflíčky obleku na svatbu
Látkové knoflíčky obleku na svatbu
Sametový smoking na svatbu
Sametový smoking na svatbu
Sametový smoking na svatbu
Sametový smoking na svatbu
Na královskou svatbu ve fraku

Nejslavnostnější pánský oděv, jenž patří výhradně na výjimečné večerní společenské události, je frak. Chcete-li uspořádat královskou svatbu nebo pokud máte to štěstí a účastníte se eventu s pozvánkou “white tie”, je nanejvýš žádoucí sáhnout právě po fraku.

Nejslavnostnější pánský oblek - frak

Nejslavnostnější pánský oblek – frak

Nošení fraku je obdobně jako události, pro něž je určen, ve skrze formální záležitostí. Sako s dlouhými šosy se nikdy nezapíná. K fraku patří kalhoty s hedvábnými lampasy, které ladí s hedvábnými klopami saka. Pod sakem září bílá vesta z bavlněného piké – v diplomatických kruzích narazíte na černou vestu, jíž je možné ve fraku nosit i v průběhu dne. V ostatních případech je frak určen pouze pro slavnosti po osmé hodině večerní.

Knoflíčky na fraku
Knoflíčky na fraku
Bílá vesta z bavlněného piké
Bílá vesta z bavlněného piké
Černá diplomatická vesta
Černá diplomatická vesta

Všechny doplňky by měly pasovat do černobílé kombinace, zlaté kovy nechte doma – stříbrné hodinky, stříbrné či perleťové manžetové knoflíčky, bílý či černý ručně vázaný motýlek a bílé hedvábné rukavičky. Pán oblečený ve fraku může svůj outfit doplnit cylindrem a černou hůlkou.

Žádné přání pro nás není překážkou

Zakázkové krejčovství ADAM šije bespoke obleky již desítky let. Máme bohaté zkušenosti se slavnostním odíváním, svatební obleky nevyjímaje. Pokud tedy potřebujete perfektně padnoucí oblek na svatbu, ať už jej chcete mít extravagantní, klasický nebo odpovídající aktuálním trendům, jsme připraveni vám vyhovět. Máme na výběr nepřeberné množství látek a vzorů, a pokud svou představu dokážete popsat, jsme připraveni ji splnit. A i když žádnou konkrétní představu nemáte, pomůžeme vám si ji vytvořit. Zohledníme váš styl, barvu očí, vlasů, celkový vzhled a ušijeme pro vás jedinečné dílo, kterým zazáříte na své svatbě, jako nikdy před tím.