Vznešená krejčovina od roku 1935

Vznešená krejčovina od roku 1935

Salón Adam vznikl v roce 1935 původně jako pražská pobočka firmy Kníže, založené o deset let dříve v Karlových Varech. V období první republiky byl Kníže (vlastním jménem Friedrich Wolf) nejprestižnějším obchodníkem s pánskou módou v tehdejší ČSR, který měl pobočky dokonce i v Paříži, Londýně, New Yorku, Berlíně a ve Vídni.

Výloha salon Kníže - Adam
Nášivka salon Kníže
Interier salon Kníže - Adam

Pražské pánské zakázkové krejčovství Adam se stalo ve svém oboru pojmem. Když byl určitý typ obleku vystaven za výlohou na Příkopech, bylo jasné, co se nosí ve světě v pánském stylu. Zdejší modely fungovaly jako svého druhu módní magazín. Sledovaly světové trendy, vynikaly zpracováním i materiály.

V roce 1948 byla firma znárodněna a stala se součástí podniku Oděvní tvorba, později Oděvní služba Adam. Nicméně i v tomto období si provozovna udržela vysoký standard, a to především díky zručnosti svých zaměstnanců.

Nášivka Adam

Dnes má Salon Adam Steiner nového majitele, který vrací značce původní kredit. Mezi klienty krejčovství v současné době patří především lidé z byznysu.

„Jeden z našich zákazníků je například vídeňský advokát, který si nakupuje látky v Itálii a u nás si nechává šít. Zná cenu peněz a ví, kde mu to vyjde levněji,“ říká hlavní střihač Richard Hronovský.