Tradiční krejčovství od r. 1935

Tradiční krejčovství od r. 1935

Salón Adam byl založen v roce 1935 jako pražská pobočka firmy Kníže, která platila za prvořadý módní závod své doby. Filiálku slavného vídeňského tradičního krejčovství, který získal mezinárodní renomé především v období po první světové válce, otevřel jeho zakladatel Bedřich Wolf Kníže v roce 1935 v Praze v ulici Na Příkopech 10.  Kromě té pražské měl salon Kníže pobočky ještě i v Paříži, Londýně, New Yorku, Berlíně a Vídni.

Součástí věhlasu firmy Kníže byl také originální parfém s názvem “Knize Ten“, který se vyrábí dodnes a patří ke světové klasice. Považuje se stále za symbol tradičních pánských obleků a reprezentuje prvotřídní krejčovské umění.

Výloha salon Kníže - Adam
Nášivka salon Kníže
Interier salon Kníže - Adam

Pražské pánské tradiční krejčovství Adam se stalo ve svém oboru pojmem. Když byl určitý typ obleku vystaven za výlohou v ulici na Příkopech, bylo jasné, co se nosí ve světě v pánském stylu. Zdejší modely fungovaly jako svého druhu módní magazín. Sledovaly světové trendy, vynikaly zpracováním i materiály.

Rok 1948 a příchod společenských změn

V roce 1948 byla také pražská pobočka vídeňské firmy Kníže znárodněna. Tradiční krejčovství se tak rázem stalo součástí podniku Oděvní tvorba, později Oděvní služba Adam. Nicméně i v tomto období zůstal podnik věrný šití pánských oděvů a přidala se výroba luxusního prádla na míru. Adam si i nadále udržel vysoký standard kvality, a to především díky zručnosti svých zaměstnanců. Společně s dalšími módními závody tehdejšího socialistického Československa měl Adam své vlastní obchody. V nich nabízel kromě obleků na míru také módní doplňky jako kravaty, knoflíčky, šály, rukavice či deštníky. Kromě toho byl povinen kromě zakázkové výroby šít i modely pro takzvané průzkumné prodejny, mezi něž patřil například i Dům módy.

Nášivka Adam
Návrat k tradici

Dnes nese tradiční krejčovství ADAM název Salon ADAM Steiner. Změna názvu přišla s novým majitelem, který vrátil značce původní kredit a dále pracuje na jeho udržení a rozvoji. Mezi klienty krejčovství v současné době patří především lidé z byznysu, politiky a kultury.

“Jeden z našich zákazníků je například vídeňský advokát, který si nakupuje látky v Itálii a u nás si nechává šít. Zná cenu peněz a ví, kde mu to vyjde levněji,” říká hlavní střihač Richard Hronovský.

Ovšem cena rozhodně není hlavní důvod, proč si nechat ušít oblek na míru u ADAMA. Ručně šité oděvy z našeho salonu jsou zárukou kvality do nejmenšího detailu. Široký výběr látek z té nejvalitnější příze vám zaručí, že konečný výsledek bude opravdu dokonalý.